Šonovské depozitum

Velikost národa a jeho morální pokrok můžeme posuzovat podle způsobu
jeho zacházení se zvířaty.

(Mahatma Gandhi)


Kočka domácí

2015-12-09 - napsal: Josef Burda

Kočka domácí má původ z kočky divoké, která žije po celém světě snad mimo Antarktidu. Existují dohady, kde byly kočky poprvé domestikovány. Řadu let jsme žili v domnění, že to bylo v Egyptě, ale stále častěji studie naznačují, že první kočky byly domestikovány na území dnešního Turecka. Nelze si nepovšimnout, že obě tyto oblasti patří k teplejším na Zemi. Nejproslulejšími se ale v minulosti staly kočky v Egyptě, kde byla kočka vyobrazována na stěnách a bylo nalezeno i velké množství sošek koček. Kočky byly ve starém Egyptě uctívány jako božstvo, které mělo moc chránit člověka před zlem. Ve starém Egyptě měly i bohyni Bastet.
V Evropě se kočka domácí začala objevovat asi 500 let před naším letopočtem. Evropané by měli kočkám děkovat, že je ve středověku nesežraly krysy a že nevymřeli hladem, protože v té době byla kočka domácí jedním z největších predátorů krys a myší.


Další aktuality a zajímavosti:

Kočka

2016-11-02 - napsal: Severina Černíková

...... celý článek

Kočka domácí

2015-12-09 - napsal: Josef Burda

Kočka domácí má původ z kočky divoké, která žije po celém světě snad mimo Antarktidu. Existují dohady, kde byly kočky poprvé domestikovány. Řadu let jsme žili v domnění, že to bylo v ...... celý článek


Zpět


Číslo účtu:

2200859484/2010

Kontakty

Hana Burdová (kočky)
Telefon 777 988 034
sonovskedepozitum@centrum.cz

Marie Exnarová (aukce)
Telefon 739 434 087
madlen.e@seznam.cz

Adresa

Šonovské depozitum, z.s.
Šonov u Nového Města nad Metují 173
549 08 Provodov – Šonov

Děkujeme

BENEMASTR
Sdružení veterinárních lékařů

Články a zajímavosti

Kočka

Kočka domácí

... další